Za ogled dokumenta se morate prijaviti.
Input:

Izjava o varnosti z oceno tveganja z ukrepi za zagotovitev varnosti in zdravja pri delu za s.p. (komentar)

14.10.2016, , Vir: Verlag DashöferČas branja: 5 minut

6.2.1 Izjava o varnosti z oceno tveganja z ukrepi za zagotovitev varnosti in zdravja pri delu za s.p. (komentar)

Primož Obolnar

V kolikor ste ustanovili podjetje v katerem ste zaposleni le vi, in ste torej samozaposlena oseba morate vseeno primerno poskrbeti za varnost in zdravje pri svojem delu, čeprav delate sami. Zakonodaja pa za vas vseeno predvideva nekaj "olajšav", tudi na področju ocenjevanja tveganj in izdelave izjave o varnosti z oceno tveganja, ki je za podjetja z zaposlenimi delavci drugače obvezna.

Najprej si poglejmo kaj o tem pravi zakonodaja, v nadaljevanju pa bodo predstavljeni tudi vzorci za ocenitev tveganja in izdelavo izjave o varnosti.

Zakon o varnosti in zdravju pri delu – ZVZD (Uradni list RS, št. 43/2011) v 55. členu definira samozaposleno osebo na sledeč način:

  1. To je oseba, ki opravlja pridobitno ali drugo poklicno dejavnost kot edini ali glavni poklic in ne zaposluje drugih delavcev ter v delovni proces ne vključuje drugih oseb.

  2. Kot samozaposlena oseba se šteje tudi

 
 Potrebujete pomoč?
Imate težavo z uporabo portala? Pišite nam.
Vaše sporočilo je bilo uspešno poslano.
Input:

Ta stran uporablja piškotke. Z nadaljevanjem brskanja po tej strani, brez spremembe pri nastavitvah vaših piškotkov, se strinjate z našimi pravili uporabe piškotkov.   V redu   Več o piškotkih